Aşk Tesadüfleri Sever


Sevgililer gününe özel “Aşk Tesadüfleri Sever” filmini seçtik ve bir Türk kahvesi içimi sonrası sinemadaki yerimize oturduk. İki Ankaralı olarak (her Kırıkkaleli aynı zamanda Ankaralıdır), memleket özlemini de giderecek, içine aşkı koymuş bir filmi izleme isteğiyle bu seçimi yapmıştık.

Dolu bir sinemada film izlemek her zaman mümkün olmuyor. Bu sefer, o az bulunur zamanlardan birisiydi.

Daha filme gitmeden bildiğimiz gerçek ile film başlıyordu. 01 Eylül 1977 günü bir kız ve bir erkek bebek, aynı hastanede dünyaya geliyor ve ilk fotolarını aynı kare içerisinde o gün çektiriyorlardı.

Günümüz ile o günler arasında gidip gelen, hiç sıkmadan oluşturulmuş hikayeler ile süslenmiş güzel bir film izliyorduk.

Özgür (Mehmet Günsur), Gazi mahallesindeki çocukluk yıllarını ev ile babasına ait Foto Turgut arasında geçirirken, Deniz (Belçim Bilgin Erdoğan) aynı mahallede yaşayan dedesinin yanına ziyaretlerde bulunuyor. Böylelikle aynı hastanede başlayan tesadüf, bu mahallede tekrardan ortaya çıkıyor ve küçük yaşlardaki bu iki çocuğu henüz ismini koyamayacakları o bilinmez duygu ile tanıştırıyordu.

Günümüze döndüğümüzde her iki kahramanımız da İstanbul’a yerleşmiş, Özgür başarılı bir fotoğrafçı olarak karşımıza çıkarken, Deniz’i de daha büyük başarılara ulaşmak isteyen bir oyuncu olarak buluyoruz. İstanbul’da yıllar sonra onları tekrardan karşılaştıran da yine bir tesadüf. Hiç çocukluk fotoğrafı bulunmayan Deniz, bir fotoğraf sergisinde kendisine benzediğini düşündüğü küçük bir kız çocuğu fotoğrafını görüyor ve bu tesadüf onu Özgür’e ulaştırıyor.

Biz ise bu fotoğrafın çekildiği o güzel anı, tekrardan geçmişe dönerek öğreniyoruz.

Çocukluk yıllarından tekrardan karşılaştıkları ana kadar öyle çok tesadüf yaşanıyor ki; bazen Kuğulu Park’ta, bir an Ankara Garı’nda… “Olamaz mı, olabilir” diyoruz ve heyecanla izlemeye devam ediyoruz.

Özgür arabasıyla Kuğulu Park alt geçidinden geçerken biz de onunla birlikte arabada yer alıyoruz. Biliyoruz ki o geçitten Cinnah’a yönelecek,biz de yönleniyoruz.

Sıcacık bir film, hiç sıkmadan, keyifle son tesadüfe kadar devam ediyor. Şebnem Ferah “Hoşçakal” diyene kadar.

Beklediğimizden çok daha güzel bir film bulduk. Tavsiyemizdir.

 

Benzer Yazılar

Reklamlar

One thought on “Aşk Tesadüfleri Sever

Yorum Yazmak İster misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s