Lezzet Durağı: Uludağ Kebapçısı/ Cemal&Cemil Usta – Bursa


Bursa’nın yerlisinden bilmeyen olmaz; “en lezzetli Bursa kebabını nerede yerim?” diye kime sorsanız gösterir Uludağ Kebaçısı’ nın yolunu.  Öyle kolay kolay bulanabilecek, yol üstü olan, cafcaflı büyük ve modern görünümlü, albenisi olan bir mekan değil burası. Cazibesi sadece ama sadece lezzetinde.

5 masa içerde, 2 tanesi dışarıda ve hepsi tıklım tıklım dolu. Belki de tek olumsuz taraf dar, kalabalık ve aydınlık olmayan ortamı ama şu da var ki lezzete bir katkısı olduğu açık bu yılların yaşanmışlığını taşıyan mekanın.

Daracık dükkanın dört duvarı da farklı zamanlarda mekanı ziyaret etmiş ünlülerin fotoğrafları ile donatılmış. Hepsi de aynı fotoğraf stüdyosu tarafından basılmış, yıllar içinde değişen logosundan fotoğrafların ne kadar uzun bir zamana yayılmış olduğu anlaşılıyor.

 

O kadar kalabalığa ve harıl harıl çalışıp koşturmalarına rağmen personel çok güleryüzlü ve yardımsever. Fotoğrafımızı çekiyorlar hatta “nereye asalım?” diye espri yapıyorlar. Biz de “bize yer kalmamış” diye karşılık veriyoruz. İçlerinden birisi Pascal Nouma’nın fotoğrafını gösterip “Onunkinin yerine sizinkini asabilirm” diyor. Gülüyoruz hep beraber :)

Diğer Bursa Kebabı mekanlarından farklı olarak eritilmiş tereyağ masada servis edilmiyor, yani size sorulmadan boca ediliyor :) Benim gibi tercih etmeyenlerdenseniz sipariş verirken belirtmekte yarar var. Ama kebabın lezzeti muazzam. Daha önce hiç bu kadar lezzetlisini yememiştik. Favori mekanlarımız olmuştu ancak bu deneyim bize tercihimizi değiştirtti desek yalan olmaz. Cemal & Cemil Usta’ ların ellerine sağlık diyerek ayrılıyoruz…

Gerçek lezzette Bursa kebabı için Uludağ Kebapçısı; 1964’ten beri…   :)

http://www.uludagkebapcisi.biz/

Adres: BURSA ESKI GARAJ Uluyol Sirin Sok. No:12

gaa

Reklamlar

2 thoughts on “Lezzet Durağı: Uludağ Kebapçısı/ Cemal&Cemil Usta – Bursa

  1. Artik saclarina dusen aklar kirka dogru merdivenin basamaklarini tirmandigini gosteriyor.ye ama az ye artik yirmisinde degil otuzun ortasindasin .yas otuzbes yolun yarisi eder dante gibi yarisindayiz omrun der cahit sitki .neme lazim artik tansiyon seker donemi.sana tavsiyem yengemle spor aletleri tanitsaniz yada uludag da yuruyus resimleri ile gorsek.gurusuruz sevculu alper

Yorum Yazmak İster misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s