Kitaplar Arasında 11. Bursa Fuarı


fuar 01

Tüyap fuar alanına ana kapıdan girdikten hemen sonra Chopin‘in o en dokunaklı cello dinletisi karşılıyor bizi.

Mutlu oluyorum, bu müzik ile kitaplar arasında dolaşacaksak, ne keyif… Ne yazık ki o aralık içinmiş müzik, salona girdiğimizde yok oluyor.

Bursa ziyaretini hususi kitap fuarı zamanına denk getiren babam ile birlikte dolaşıyoruz kitaplar arasında. Aynen geçen seneki gibi ferah bir dolaşma sahası var. Kalabalık da yine geçen sene gördüğüm kadar, önceki yıllara göre ise daha az.

Son dönemde okunacak kitaplar adına iştahım o kadar açılmış durumda ki bunu düzenlemek için (mecburum) yıllık kitap alım listesi oluşturdum. Yanlarına da her kitabın öncelik durumunu iliştirdim. 1,2,3… Yaklaşık elli kitaplık bir liste. roman, öykü, politika, tarih, iş gelişim… Türlerine göre ayrışıyor. Ve bu listeye bu yıl yeni bir tür olarak bebek bakım giriyor. Cebimde liste, internet fiyatları ile birlikte kitap fuarındayız.

Hoparlördeki ses Yekta Kopan Cumalıkızık salonunda dinleyicilerine seslenecek, diyor… Kapı Yayınları’nın önünde üst üste istiflenmiş İskender Pala romanları imza gününe gelecek yazarını bekliyor… NTV Yayınları %30 indirim diyor… Füsun Önal ise yaşlanmış… İnkılap Yayınları‘nda kitaplarını imzalayan Sinan Meydan’ı bir ziyaretçi satıcı zannediyor; “Moskof Cariye var mı?” “Üzgünüm, öyle bir kitap henüz yazmadım”… Yazarlık atölyesinden hocam Hakan Akdoğan ile Doğan Kitap‘ın önünde karşılaşıyoruz, söyleşisine davet ediyor…  

Gördüğü her kitap tezgahında durup vakit geçiren bir babanın oğluyum ya ben… Kitap tezgahlarının onlarcasını bir araya getiren bir fuar alanında; bir yanda kitaplar bir yanda babam…

11. Bursa Tüyap Kitap Fuarı 09-17 Mart 2013 tarihleri arasında açık. Detaylı program burada.       

***

Reklamlar

Yorum Yazmak İster misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s