Sandalyeler Denize Çevrili


 IMAG0061

Anne, baba ve iki kız…

İlk kez birlikte yola çıkıyoruz, ilk kez arabamızın bagajını hafta sonu tatili için, bizim için dolduruyoruz, ilk kez koca bir hafta sonunu evimizden uzakta yalnız (dört başımıza) geçireceğiz.

Bahardayız ama hava kararsız. Bir güneş açıyor, bir yağmur geçiştiriyor. Olsun, yine de tatil tatildir. Cunda’nın taştan sokaklarında arabamızı otelimize doğru sürüyoruz. Motorlu arabayı sürmek kolay da bu yollarda bakalım bebek arabalarını nasıl ilerleteceğiz!

Yaklaşık bir saat sonra bir bebek arabası bende biri annede, Ziya Bey Konağı’ndan aşağı doğru salınırken tangır tangır, anlıyorum ki kızlar memnun, sarsıntı hoşlarına gidiyor. Sahile varıyoruz ve sarsıntı bitiyor.

Cunda nispeten sakin, Taş Kahve’nin mutlu eden masalarından birisine oturuyoruz. Deniz dingin, sandalyeler denize çevrilmiş. Maviyi, esintiyi ve yakamozu keyifle yaşayalım diye…Tepsilerde çay; şans işportacısı ‘alsana be’ diye müşteri çağırıyor. Anne mutlu, kızlar mutlu; ben neden olmayayım ki…

IMG_3170

Bir anda bastıran yağmur, bizi kısa bir süre şemsiyelerin altına hapsediyor. Sonra yeniden açık havadayız, sokaklarında dolaşıyoruz Cunda’nın; güneş tekrar gösteriyor kendini, balıkçı ağlarını hazırlıyor; Nil uyuyor, Ela uyuyor, esinti bazen var bazen yok, sonra kızlar uyanıyor, şapkalarını çıkarmak istiyorlar, anne izin vermiyor; sağa sola tanımadık simalara gülüyorlar, mutlular, tatilin ne olduğunu bilmiyorlar henüz ama tatile gelmiş olmaktan mutlular.

Rengarenk şemsiyeleri ile köşesini Karadeniz Pastanesi’ne teslim etmiş sokak Cunda’ya gökkuşağı sunuyor. Sokakta bir renk cümbüşü, kırmızı vosvos görüntüyü bütünlüyor.

Cunda’ya bahar tam bu köşeden doğuyor. Nil ve Ela, bahara ilk kez gülümsüyorlar.

 IMG_3390

***

1 thought on “Sandalyeler Denize Çevrili

  1. Geri bildirim: Cunda Gezimiz | dubleanne

Yorum Yazmak İster misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s